top of page

O nas

Pewnego dnia — kilkanaście lat temu — kilkoro absolwentów chóru szkoły muzycznej zwróciło się do swojej dawnej dyrygentki z pytaniem, które wyrażało od dawna będące w nich pragnienie.

 

Tak rozpoczęła się przygoda, która zaprowadziła nas w zupełnie niespodziewane rejony.

Po kilkunastu latach garstka absolwentów rozrosła się do ponad dwudziestu osób, które wciąż chcą śpiewać.
Choć są wśród nas lekarze, informatycy, nauczyciele, a nawet filozofowie, łączy nas przyjaźń i pasja do wspólnego muzykowania.

Zespół Wokalny Rondo wraz z dyrygentką podczas koncertu - widok z góry

Wykonujemy muzykę z różnych epok i gatunków – od utworów renesansowych przez współczesne kompozycje po opracowania standardów muzyki rozrywkowej i aranżacje muzyki ludowej. Koncertujemy w kraju i za granicą.
Mieliśmy przyjemność dzielić estradę z takimi chórami jak:  Ars Cantandi, The Zielinski Singers, Kameralny Zespół PROFORMA; zespołami instrumentalnymi, m. in. Orkiestrą NFM Leopoldinum; a także z Katie Meluą, Renatą Przemyk, Piotrem Cugowskim, Kamilem Bednarkiem.
Bierzemy udział w licznych konkursach i festiwalach; nagrywamy płyty i teledyski; jesteśmy obecni na żywo i w internecie. Z radością współtworzymy polską chóralistykę.

Pięcioro chórzystów pozujących do zdjęcia.

Dziś, chociaż jesteśmy już starsi, nadal mamy w sobie to pragnienie, od którego wszystko się zaczęło.

Wielu z nas zostało dyrygentami lub kształci się w tym kierunku, a swoje umiejętności może utrwalać prowadząc próby sekcyjne, czy koncerty z serii Z rąk do rąk. Wszyscy wciąż rozwijamy swoje muzyczne kompetencje, poznając nowe utwory, angażując się w przeróżne wydarzenia kulturalne i podejmując kolejne wyzwania.

A tą iskrą, nieustannie rozpalającą w nas pasję do muzyki, jest wciąż to samo pragnienie:

Chcemy nadal śpiewać w chórze!

bottom of page